Музей«Відродження»

/Files/images/muzey/csTLr2R_bAA.jpg

Профіль:комплексний

Форма власності:комунальна.

3асновник:Новороздільський НВК «Лідер»

.Адреса музею, телефон, факс:81652, вул. В.Чорновола, 5, м. Новий Розділ, Львівська область, тел.(261) 2-44-89.

Короткі історичні відомості (дата заснування, № наказу по школі): 04 вересня 2014р, згідно наказу від 04.09.2014р № 1-03/84б Новороздільського НВК «Лідер» «Про створення музею «Відродження»»Режим роботи музею:понеділок, четвер, п’ятниця: 11. 00 – 15.00год.

Завідувач музею:Ритаровська Лідія Зіновіївна, освіта вища, педагог – організатор(тел. 093-7309200,e-mailLida6186431@ukr.net)

Коротка характеристика

Ідея створення музею виникла у педагогічному колективі напередодні святкуванняювілею. У 2006 році наш навчальний заклад святкував своє 50 –річчя. До святкування готувалися і учні і учителі. Ми хотіли, щоб випускники і колишні вчителі, завітавши на свято, не відчували себе чужими, а повернулися хоч на мить у минуле, згадали своє шкільне життя, а гості запам’ятали історію нашого навчального закладу. Тоді і з’явилась думка про створення музею, який став результатом цілеспрямованої, систематичної творчої пошуково-дослідної, збиральницької, фондової, експозиційної роботи, до якої були залучені педагогічні та учнівські колективи, а 15 травня 2015 року у НВК «Лідер» м. Н. Роздолу відбулося урочисте відкриття музею «Відродження».

/Files/images/muzey/jJM6PFR3akM.jpg

Музей — це унікальна нагода нагадати нам всім про те, що важливе і про що не варто забувати, адже музей — це екскурс в минуле життя не тільки учнів та вчителів, а й екскурс в минуле нашого краю.На основі фондових зібрань для відвідувачів музею організовано три експозиційних розділи, котрі розташовано в кімнаті загальною площею 50 кв.м. Кожен розділ - це як окрема книга1.У час відродження духовності, повернення до народних витоків, повертаємося обличчям до коріння нашої нації,звичаїв,традицій, бо знаємо, що «без коріння нічого не росте, без коріння гине все живе».

/Files/images/muzey/DSC_7013.JPG /Files/images/muzey/IMG_3698.JPG

Перший розділ «Дідусева хата»Експозиції:- «Мій край – моя історія жива»- «Свята спадщина»2.Щоб по-справжньому пізнати свій народ, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. І не тільки культуру, що створена талановитими архітекторами, художниками, музикантами, акторами, письменниками, вченими, але й ту, що впродовж багатьох століть творилася й плекалася в народному середовищі, передавалася від покоління до покоління, безперервно розвивалася, утверджувалася, ставала традиційною.Другий розділ - «Історія рідного краю».Експозиції :- «Відлуння подій»- «Сторінками історії»- «Моє місто»- «На зламі тисячоліть»

/Files/images/muzey/7M6pnouYv40.jpg

3. У третьому розділі «Моя школа – моя гордість» Ви побачите перші сторінки життя нашого навчального закладу, ознайомитеся із визначними подіями шкільного життя, дізнаєтеся про людей, які прославили рідну школу .Експозиції:-«Так все починалося»-«Із шкільного портфеля»-«Світлій пам’яті Василя Романовича Губаля»-«Школа життя календар свій листає»-«Щасливі миті шкільного життя»

/Files/images/muzey/DSC_1220.JPG


Експонатами музею є господарське начиння, вишиванки, рушники, світлини, альбоми,шкільна форма,бивня мамонта, друкарський верстат тощо. Особливо захоплює дух експозиція «Відлуння подій», присвячена подіям на Майдані, сході країни, героям, які віддали життя за Україну та бійцям-учасникам АТО.Тут можна побачити гільзи від набоїв різного калібру, прострелений захисний шолом, протигази,задимлений прапор України, палиці, щит, бруківку, бронежилет, збірник віршів. Усі ці експонати принесла Мельник Оксана (бабуся нашого випускника), котра була очевидцем подій на Майдані. Крім цього, можна ознайомитись із матеріалами про загиблих героїв про кожного з них розповідає Книга пам’яті полеглих з нарисами.Серед них і наш земляк – Андрій Марунчак з с. Березината Володимир Труш (випускник нашої школи).Музей відвідують учні та вчителі, випускники та гості.Свої враження від побаченого і почутого в музеї записують в книзі відгуків.Часто експонати використовуються на уроках, у виховних справах, при проведенні семінарів. Наш музей постійно поповнюється новими експонатами, матеріалами. Останнім часом він збагатився творчими доробками шкільних поетів.

/Files/images/zustrch_z_pism1/1kGxh6PaNRI.jpg

Керує роботою Рада музею,до складу якоївходять учні старших класів. Згідно експозицій робота музею спрямована на удосконалення навчально– виховного процесу; розширення й поглиблення загальноосвітньої підготовки учнівської молоді засобами позакласної і позашкільної роботи; формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України; участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду; вивчення, охорону й пропаганду пам’яток історії, культури і природи рідного краю; проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді та інших верств населення.У своїй діяльності музей керується Законом України «Про музей та музейну справу», постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147 «Про затвердження Положення про Музейний фонд України», Міністерства культури і Міністерства освіти України з питань діяльності музеїв, Положенням про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України.Облік і збереження музейного фонду проводиться відповідно до Положення про Музейний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 року № 1147. Зібраний матеріал складає фонди музею і обліковується в інвентарній книзі, скріплений печаткою і завірений директором НВК «Лідер». Фонди музею поділяються на основні, до яких входять: пам'ятки духовної і матеріальної куль­тури (знаряддя праці, предмети виробництва і побуту, оригінали фотографій, листи, марки, гроші та ін.) і допоміжний фонд – це точні копії і репродукції картин, фото, ксерокопії письмових і друкованих матеріалів, макети, моделі, муляжі, карти, таблиці, діаграми, схеми, тематичні малюнки і т.д., виготовлені учнями, педагогами, бать­ками тощо.Музей працює згідно з планом роботи, який складається Радою музею на рік. Ведеться книга обліку відвідувачів і проведених екскурсій, масових заходів, навчальних занять, прийому та видачі експонатів, книга відгуків про музей, інвентарна книгу.Записи якісні, повністю характеризують кожен експонат, зроблена шифровка, маркування експонатів.У музеї проводяться як оглядові, так і тематичні екскурсії, вечори пам'яті, зустрічі з цікавими людьми. Основні форми роботи: екскурсії, виставки, години спілкування, літературні вечори, публікації статей, лекції.

/Files/images/muzey/104_2868.JPG

Музей «Відродження» має всі шанси стати відомим і привернути увагу мешканців міста.

Ми багато доклали зусиль, щоб створити цей прекрасний музей. Наш музей маленький, та сподіваємося, що справу робитиме велику, бо життя має сенс тількитоді, коли людинастворює нове, красиве, хороше вім'я щастя людства.

Кiлькiсть переглядiв: 1116